Kavata Bahçe Zeytinyağı Faydaları

Zeytinyağı Faydaları

Zeytinyağı, zeytin ağaçlarındaki zeytin tanelerinden elde edilen bitkisel bir yağdır. Doğanın mucizesi zeytinyağı karaciğeri temizler, sindirimi kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır.
Aynı zamanda cildi güzelleştirir, saç bakımına olumlu etkileriyle bilinir, diyabete iyi gelir, kan basıncını düzenler ve stresi azaltması gibi daha birçok yararı vardır.
Her sabah aç karnına bir kaşık zeytinyağı içilmesi durumunda birçok hastalığın önüne geçebileceğinizi ifade edilmektedir.

Kavata Bahçe Zeytinin Faydaları

Zeytinin Faydaları

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez besinlerinden biri olan zeytinin faydaları şu şekildedir;

Günde 2 ya da 3 tane zeytin tüketmek mide ağrılarının giderilmesine yardımcı olur. Zeytin kolon kanserine karşı koruyucu bir etki gösterir. Sindirim sisteminin doğru şekilde çalışmasına yardımcı olur. Kansızlığı giderir ve kan yapıcı özelliği vardır. Yüksek kolesterolün dengelenmesine yardımcı olur. Zeytin içerisinde antioksidan içerdiği için vücudu toksinlerden arındırır. Özellikle besin zehirlenmelerine karşı da koruyucudur. Tok tutma özelliği çok yüksektir. Diyet yapan kişiler için zeytin mutlaka önerilir.
Cilt onarımı ve cilt yüzeyindeki hasarların giderilmesinde yardımcıdır. Hücre yenileyici bir etkiye sahiptir. Ciltteki kırışıklığın azalmasına yardımcı olur.

Kavata Bahçe Zeytinyağı Sabunu Faydaları

Zeytinyağı Sabunu Faydaları


Cilt ve Saç Bakımı İçin Doğal Zeytinyağlı Sabunun İnanılmaz Faydası ,
Saçları Besler
Sivilceleri Yok Eder
Tahrişi İyileştirir
Doğal Nemlendiricidir
Cilde Nefes Aldırır, Gözenekleri Temizler
Saçlar Daha Hızlı Uzar
Yaşlanma Belirtilerini Geciktirir

Kavata Bahçe Zeytin Yaprağı Faydaları

Zeytin Yaprağı Faydaları

Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları,

Kandaki iltihabın temizlenmesini sağlar.
Vücuttaki virüs ve toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. Cilt hücrelerini hızlı bir şekilde yeniler.
Cildin canlı ve parlak görünmesini sağlar.
Kortizol hormonunun azalmasını sağlar.
Stres ve depresyon gibi sorunları azaltır.
Kandaki şeker miktarını düzenler ve dengeler. Tansiyonu düşürür. Kötü kolesterolün düşmesini sağlar. Böylece kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltır. Vücudun içinde ve ciltte meydana gelen mantarlara karşı etkilidir. Çok güçlü bir antioksidandır. Kanser riskini azaltır. Oluşan kanserli hücrelerin azalmasında etkilidir.
Saç köklerini besleyerek dökülmeleri azaltır.
Bağırsakların rahat çalışmasında etkilidir. Şişkinlik ve ödem problemlerinin giderilmesinde etkili rol oynar. Uzun süre tokluk hissi verir. Bu yüzden diyet listelerinde de kendine yer bulur. Solunum yollarında oluşan enfeksiyonların hızlı iyileşmesini sağlar. Boğazın rahatlamasını sağlar. Baş ve kas ağrılarına karşı etkilidir. Özellikle sporcuların ve sürekli hareket halinde olan kişilerin tüketmesi önerilir. Beyin hücrelerini uyarır ve daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Uyku bozukluğu ve dikkat dağınıklığı gibi durumlara karşı etkilidir.

Kavata Bahçe Granola Faydaları

Granola Faydaları

‘Granola nedir? Faydaları nelerdir?’ sorularının yanıtını,

Kahvaltıda düzenli olarak tüketilen gronala, gün içinde yaşanan yorgunluk ve stresi azaltırken, verdiği enerji sayesinde ihtiyacınız olan gücü yeniden toplamanızı sağlar.
Kan şekerini sağlıklı bir şekilde düzenlemeye yardımcı olan granola sayesinde, abur cubur isteğini azaltır ve bu şekilde istenmeyen kilo alımına engel olur.
Şekersiz ve doğal olarak tüketilen gronala, trigliserit seviyesini ve yüksek kolesterolü düzenler. Düzenli tüketim sonunda yapılan kan tahlillerindeki sonuçlarda belirgin bir düzelme görülmüştür.
İçerdiği yüksek lif sayesinde sağlıklı bir sindirim sistemine ve mutlu bağırsaklara kavuşmak işten bile değildir. Bu arada gronala tüketirken, bol sıvı alımı da ihmal edilmemelidir.
Anksiyete, gerginlik, stres ya da depresyon gibi belirli sorunların hafifletilmesi ve giderilmesi için; yulaf, çekirdek ve kuru yemişler, öncelikle tavsiye edilen gıdalar arasındadır. Ve granola bu yiyecekleri bol bol ihtiva eder.
Gronola, içerdiği antioksidanlar da dahil olarak, farklı minerallar, sayesinde, beyin fonksiyonlarının zaman içerisinde yavaşlamasını önlemede önemli bir rol oynar. Bu şekilde konsantrasyon kaybı ve hafıza sorunlarının önüne geçmek mümkün olur.
Granolanın içinde vücudu zehirli maddelerden temizleyen karaciğerin lesitin üretimine yardımcı olan yararlı besinler vardır. Ayrıca, yetersiz beslenmenin en çok etkilediği organ olan karaciğer için granolanın içeriğindeki belirli amino asit açısından zengin besinlerden fayda sağlayabilir.
Özellikle susam ve badem ile beraber servis edilen granola, yüksek oranda kalsiyum içeriği sağlayan bir yapıdadır. Bu kombinasyon kemikleri ve dişleri güçlendiren harika bir tarif oluşturarak, eklem iltihabını engeller.

KAVATA bahçe

Bahçeden Sofralarınıza Gelen Lezzetler.

E-Bülten